Aktualitet

Nga Kryeministria në Kuvend, Erdogan do të mbajë një fjalim përshëndetës

Shkruar nga Liberale
Nga Kryeministria në Kuvend, Erdogan do të mbajë një fjalim

Presidenti Erdogan ka mbërritur në sallën e Kuvendit, ku do të mbajë një fjalim përshëndetes. Ai u shoqërua nga kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Parlamentit, Lindita Nikolla.

Në konferencën e përbashkët për shtyp me Ramën mbajtur pak më herët, lideri turk theksoi se Turqia pret hapa konkretë dhe vendimtarë nga Shqipëria kundër FETO-s, e cila për të konsiderohet si organizatë terroriste, teksa theksoi se Turqia është investitori më i madh në vendin tonë.

Lideri turk e nisi vizitën e tij zyrtare në Shqipëri duke inaguruar kompleksin e ndërtesave në qytetin e Laçit, të rindërtuara pas tërmetit të 26 nëntorit 2019.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH