Aktualitet

MSH: Humbin jetën nga koronavirusi dy të moshuar

Shkruar nga Liberale
MSH: Humbin jetën nga koronavirusi dy të moshuar

Dy të moshuar kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit.

"Në 24 orët e fundit, referuar shërbimit infektiv, një paciente 78 vjeçare nga Tirana, e transferuar nga një spital jopublik, ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, megjithë trajtimin intensiv në reanimacion dhe një pacient 83 vjeçar nga Durrësi, në terapi intensive, i cili vuante nga hipertensioni. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerëve.", njoftoi MSH. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH