Aktualitet

Motori përplaset me autobusin, plagoset rëndë 25-vjeçarja

Shkruar nga Liberale
Motori përplaset me autobusin, plagoset rëndë 25-vjeçarja

Një aksident ka ndodhur në Sarandë rreth orës 18:20, në Mesopotam, Finiqku ku një motor është përplasur me një autobus.

Njoftim i policisë:

“Një motomjet me drejtues shtetasin M. Z., 29 vjeç, është përplasur me një mjet autobus me drejtues shtetasin V. Z., 55 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur e dëmtuar pasagjerja shtetasja A. D., 25 vjeçe, e cila udhëtonte në motomjet dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH