Aktualitet

Mjeku epidemiolog flet për hapjen e shkollave e citon raportin e ECDC

Shkruar nga Liberale
Mjeku epidemiolog flet për hapjen e shkollave e citon raportin e ECDC

Mjeku epidemiolog, Ilir Mehmeti ka reaguar pas njoftimit të kryeministrit Edi Rama, se shkollat do të hapen në datën 14 shtator.

Teksa e ka konsideruar këtë një lajm të mirë, mjeku bën ka cituar Raporti i ECDC (European Center for Disease Control) i dates 6 gusht 2020, ku sipas tij thuhet se “femijet nuk jane ne risk te shtuar dhe shkollat nuk jane ambjent qe shton transmetimin komunitar”.

Reagimi i plotë:

Lajmet e mira nuk paskan te sosur sot!

Kuptohet me kujdes dhe duke shfrytezuar kete muaj per permiresime te metejshme por….

SHKOLLAT PO HAPEN!?

Raporti i ECDC (European Center for Disease Control) i dates 6 gusht 2020 e thote qarte:

Femijet nuk jane ne risk te shtuar dhe shkollat nuk jane ambjent qe shton transmetimin komunitar.

Forca miq!

Dielli lind gjithmone!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH