Aktualitet

Meta takon zv.presidentin e JICA, ja çfarë diskutuan

Shkruar nga Liberale

Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Japoni, zhvilloi një takim me zëvendëspresidentin e Agjencisë së Bashkëpunimit Ndërkombëtar (JICA), Junichi Yamada.

Presidenti Meta vlerësoi asistencën financiare dhe teknike të dhënë nga Japonia nëpërmjet JICA, me një kontribut të jashtëzakonshëm në zhvillimin ekonomik, social, arsimor dhe infrastrukturor në Shqipëri.

Gjatë këtij takimi, Kreu i Shtetit shprehu nevojën e rritjes së programeve dhe projekteve të JICA në Shqipëri në bujqësi, arsim, turizëm dhe infrastrukturën urbane, duke i konsideruar ato si pararojë të investimeve të rëndësishme japoneze në ekonominë e vendit tonë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH