Aktualitet

Meta publikon foton e Ramës dhe Merkelit, ja çfarë shkruan

Shkruar nga Liberale

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur fjalën  ekancelares gjermane Angela Merkel, të mbajtur në një konferencë me kryeministrin Rama.

teksa shpërndan një foto të tye, Meta shkruan se zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut, është harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë.

"Përshëndes angazhimin e përsëritur të Kancelares Angela Merkel për çeljen e negociatave të anëtarësimit ndërmjet Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme dhe të qëndrueshme, janë harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë!", shkruan Meta./Gazeta Liberale

meta

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH