Aktualitet

Meta merr mbështetje nga Komisioni Europian pas tërmetit

Shkruar nga Liberale
Meta merr mbështetje nga Komisioni Europian pas tërmetit

Presidenti Ilir Meta zhvilloi një bisedë telefonike me Komisionerin për Ndihmat Humanitare dhe Emergjencat, Christos Stylianides.

Komisioneri Stylianides i shprehu Presidentit Meta ngushëllimet si dhe angazhimin e tij dhe të Komisionit Europian për të aktivizuar sa më shpejt ndihmat humanitare për Shqipërine në bazë të kërkesave specifike të autoriteteve shqiptare.

Një tërmet i fuqishëm goditi gjatë natës Shqipërinë, ku si pasojë e lëkundjeve të forta pati shumë dëme materiale dhe fatkeqësisht humbën jetën disa persona. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH