Aktualitet

Meta mbledh Kryesisë: Deputetët e PL-së po vendosin Kuvendin në shina

Shkruar nga Liberale
Meta mbledh Kryesisë: Deputetët e PL-së po vendosin Kuvendin

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta mbrëmjen e sotme ka mbledhur anëtaret e kryesisë së PL-së. Në fjalën e tij Meta theksoni se deputetët e PL-së janë ndër më të përkushtuarit për integrimin e Shqipërisë në BE.

PL betejë të jashtëzakonshme për të vendosur parlamentarizmin në shinat e duhura. Jemi forcë politike që ka paraqitur shumë nisma ligjore në interes të qytetarëve, sipërmarrësve, dhe shumë iniciativa të tjera të cilat mbahen të bllokuara nga banda e Rilindjes. 

Sot është një ditë shumë e rëndësishme sepse është dita e pavarësisë së Kosovës. partia e Lirisë ka qenë shumë e përkushtuar për procesin e Pavarësisë së Kosovës, por edhe të njohjes së saj. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH