Globi

“Më i fortë se dje", lëkundje të forta tërmeti në Rumani (epiqendra dhe madhësia)

Shkruar nga Liberale

Një tjetër tërmet ka goditur sot Rumaninë, vetëm 24 orë pas tërmetit të djeshëm.

Tërmeti me madhësi 5.5 është ndjerë dhe panik.

“Brenda një dyqani, më i fortë se tërmeti i djeshëm”, tha një banor.

Epiqendra ishte në verilindje të Drobeta-Turnu Severin.

Nuk raportohen për dëme materiale dhe dëme në njerëz.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH