Aktualitet

Ndërpritet takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

Shkruar nga Liberale
Ndërpritet takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

Takimi trepalësh i mbajtur në Ohër mes kryeministrit kosovar Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç, u ndërpre pasite pa marrëveshje, për të rinisur sërish në orët e mbrëmjes. Të pranishëm në takim ishin dhe shefi i diplomacisë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Në qendër të takimit ishte diskutimi për planin franko-gjerman që synon normalizimin e marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH