Aktualitet

Mbyllet numërimi i votave të rregullta në Kosovë, ja rezultati

Shkruar nga Liberale

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes web faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

Në bazë të publikimit të këtyre të dhënave, rezultate oparaqiten si më poshtë:

-Lëvizja Vetëvendosje deri më  tani ka 202 mijë e 968 vota apo 25.49 për qind.

-Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka marrë 197 mijë e 702 vota apo 24.82 për qind.

-Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është e treta dhe ka arritur që t’i marrë 169 mijë e 211 vota apo 21.23 për qind.

-Koalicioni AAK-PSD ka arritur që t’i marrë vetëm 92 mijë e 149 vota  apo 11.57 për qind.

-Lista Serbe 52 mijë e 620 vota, apo 6.61 për qind

-NISMA – AKR – PD, 39 mijë e 495 vota, 4.96 për qind./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH