Aktualitet

Mbretëresha Elizabeth jo në gjendje të mirë shëndetësore

Shkruar nga Liberale
Mbretëresha Elizabeth jo në gjendje të mirë

Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth II nuk do të marrë pjesë në hapjen shtetërore të Parlamentit.

Princi i Uellsit do të lexojë fjalimin e Mbretëreshës në emër të madhërisë së saj me Dukën e Kembrixhit të pranishëm.

“Mbretëresha vazhdon të përjetojë probleme të herëpashershme të shëndetit dhe në konsultim me mjekët e saj, ka vendosur e detyruar që ajo të mos marrë pjesë në hapjen shtetërore të Parlamentit nesër,” tha Buckingham Palace.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH