Aktualitet

Mbledhja e kryesisë së PD, Salianji kërkoi përjashtimin e Berishës dhe 8 anëtarëve

Shkruar nga Liberale
Mbledhja e kryesisë së PD, Salianji kërkoi përjashtimin e

Kryesia e Partisë Demokratike, pas një mbledhje të zgjatur rreth 9 orë mori vendimin për të përjashtuar 8 deputetë dhe ish-funksionarë të lartë të PD, përfshirë edhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Sipas BW, deputeti Ervin Salianji ka thënë në mbledhje se organizatorët e vërtetë të protestave të dhunshme janë 9 ish-funksionarët e përjashtuar, ndërsa për 19 anëtarët e pezulluar, ai ka kërkuar të reflektojnë për dhunën e atë që ka ndodhur dhe të rikthehen sërish në parti.

Nga ana tjetër, nuk kemi asnjë reagim zyrtar nga Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH