Aktualitet

Mbledh kanoçe në koshat e plehrave/ I falsifikohet firma, del pronare e kompanisë fiktive

Shkruar nga Liberale
Mbledh kanoçe në koshat e plehrave/ I falsifikohet firma, del

Shtetasja Merita Hajdari, është paraqitur në SPAK pasi  i është falsifikuar firma dhe i janë përdorur të dhënat personale në aferën e inceneratorëve.

Ajo nuk është gjë tjetër veç se një mbledhëse e kanoçeve nëpër koshat e mbeturinave në Tiranë.

Emri i saj del si përfituese e kompanive prej disa miliona eurosh, por Merita Hajdari në të vërtetë rezulton se mbledh kanoçe dhe mbetje të tjera të riciklueshme në koshat e mbeturinave në rrugët e Tiranës.

Në SPAK, ajo ka thënë se merret me mbledhje kanaçesh në rrugë e kosha mbetjesh dhe nuk ka lidhje me ato çfarë përmbajnë dokumentet që e bëjnë pronare kompanish.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH