Aktualitet

Manastirliu: Sot hapim spitalet COVID në Durrës e Shkodër

Shkruar nga Liberale
Manastirliu: Sot hapim spitalet COVID në Durrës e Shkodër

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se duke marrë shkas nga kapacitetet e 4 spitaleve COVID në kryeqytet, sot do të hapen dy të tjerë në Durrës dhe në Shkodër.

“Dje kemi arritur më shumë se 500 të shtruar në 4 spitalet COVID. Do aktivizojmë nga sot, spitalet rajonale. nisim me Durrësin e Shkodrën. Dhe më tej me Vlorën, Korçën dhe Elbasanin. Më pas vijojmë në skenarët e tjerë.”, tha ministrja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH