Showbiz

Brad Pitt dhe Angelina Jolie përballen në gjykatë!

Shkruar nga Liberale

Brad Pitt dhe Angelina Jolie përballen në gjykatë!

Brad Pitt dhe Angelina Jolie nuk kanë zgjidhur shumë nga mosmarrëveshjet e tyre që nga divorci i tyre në vitin 2019. Përveç kujdestarisë së fëmijëve dhe marrëdhënies së aktorit me ta, çifti dikur i dashur e ka lënë të hapur çështjen edhe me kantinë e tyre franceze.

Sipas Fox News, Pitt dhe Jolie janë kthyer në gjykatë këtë javë për pronësinë e Château Miraval. Në shkurt, Brad Pitt fitoi raundin e fundit në betejën e tij ligjore me ish-in e tij, mbi vreshtin e tyre francez prej 500 milionë dollarësh.

Ylli 60-vjeçar i Hollywood është paraqitur në gjykatat e Kalifornisë dhe Luksemburgut për Château Miraval, duke argumentuar se ai duhet të ketë shumicën e aksioneve në vreshtin e famshëm pasi Jolie, i shiti aksionet e saj Yuri Shefler, pronar i gjigantit rus të vodkës Stoli.

Para se të martoheshin, çifti bleu pronën së bashku, ku Pitt zotëronte 60% dhe Jolie 40%. Në fakt, ata u martuan në kantinë në vitin 2014 dhe Pitt i dha Jolie 10 për qind shtesë. Deri në 2016 prona ishte e ndarë 50-50. Jolie më pas shiti aksionet e saj, por Pitt argumenton se marrëveshja e saj ishte e pavlefshme dhe se ai duhet të mbajë 60% të pronësisë së tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH