Arte

VIDEO/ Besa Kokëdhima ndez skenën e “Eurovision 2024”. A do të kalojë Shqipëria më tej?

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Besa Kokëdhima ndez skenën e “Eurovision 2024”. A

Besa Kokëdhima për të avancuat më tej, pret votat e publikut shqiptar anembanë Europës.
Këngëtarja Besa Kokëdhima ka realizuar në mënyrë të shkëlqyer performancën e saj në “Eurovision 2024”, ku me këngën “Titan” përfaqëson Shqipërinë.

Ajo këndoi e dyta në radhë, në natën e dytë të garës, e shoqëruar nga balerinët.

Skena ishte magjepsëse, teksa tërhoqi po ashtu vëmendje veshja e këngëtares.

Për sa i përket “Eurovision 2024” aktualisht dihen 16 finalistët e parë, ku 10 vende kaluan gjysmëfinalen e parë që ishin: Serbia, Portugalia, Sllovenia, Ukraina, Lituania, Finlanda, Qipro, Kroacia, Irlanda, Luksemburgu.

Ndërsa 6 vendet si Franca, Italia, Anglia, Gjermani, Spanja dhe Suedia shkojnë automatikisht në finale.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH