Aktualitet

"Luftë me armë (jo) kushtetuese" hap Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Luftë me armë (jo) kushtetuese" hap Gazetën Liberale

Presidenti zotohet se do të mbrojë Kushtetutën, ndërsa ka kujtuar se një dekret duhet për shpërndarjen e parlamentit, maxhoranca kërkon të shqyrtohet nga Komisioni hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit edhe dekreti i fundit për emërimin e Marsida Xhaferllarit.

Të dyja palët matin forcat, në emër të Kushtetutës, me shpërndarje dhe shkarkim, ndërsa Gjykata Kushtetuese që do ta zgjidhte përfundimisht interpretimin ende mungon.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH