Aktualitet

Lindita Nikolla zgjidhet kryeparlamentare me 79 vota

Shkruar nga Liberale

Lindita Nikolla është zgjedhur kryetarja e re Kuvendit. Deputetët e rinj miratuan këtë të premte në seancën e dytë të legjislaturës X, emërimin e Nikollës në krye të parlamentit. Nikolla mori 79 vota pro.

Për Nikollën nuk votuan deputetët e PD. Të gjithë me radhë, me në krye Lulzim Bashën, grisën fletat e votimit në mes të salllës së Kuvendit në shenjë kundërshtie me mazhorancën.

Mirëpo pas këtij veprimi, edhe kryesocialisti Edi Rama bëri lëvizjen e tij simbolike. Ai mblodhi të gjitha fletët e votimit të grisura dhe i futi ato në një qese.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH