Aktualitet

Largimi i Dvoranit nga Gjykata e Lartë, Meta: Vendim pozitiv!

Shkruar nga Liberale
Largimi i Dvoranit nga Gjykata e Lartë, Meta: Vendim pozitiv!

Në një konferencë për mediat, presidenti Ilir Meta tha se vendimi për mbarimin e mandatit nga Gjykata e Lartë, njëkohësisht dhe nga KED i Ardian Dvoranit është vendim pozitiv.

"Unë besoj qëndrimi i Presidentit mbetet i Kushtetutës dhe ligjit që kanë qenë shumë të qarta. Vendimi i djeshëm është i vonuar por pozitiv. Mundësi për të ruajtur integritetin e institucioneve të reja të drejtësisë.

Unë si President nuk kam qenë dhe asnjëherë individët. Legjitimiteti me Kushtetutën është i rëndësishëm. Vendimtare ka qenë dhe mbetet respektimi i Kushtetutës dhe ligjeve.”, tha Meta. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH