Aktualitet

Kurti dhe Rama takohen për herë të parë pas zgjedhjeve në Kosovë

Shkruar nga Liberale
Kurti dhe Rama takohen për herë të parë pas zgjedhjeve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, do të zhvillojnë ditën e sotme takimin e parë pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë.

Takimi është konfirmuar mbrëmjen e djeshme nga Rama, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetares Jehona Bajrami Gashi, në emisionin “Opinion”.

Sa i përket Albin Kurtit, në dijeninë time, nesër unë e kam takimin me të. Zien kazani dhe del që Albin Kurti erdhi këtu ta festojë fitoren dhe nuk u takua me mua. Më ka kërkuar në mënyrë korrekte takim dhe e kemi caktuar takimin, në mos gabohem unë, nesër. Nuk kam asnjë problem, përkundrazi mezi pres që ai ta marrë detyrën dhe ne të vazhdojmë punën”, ka thënë Rama./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH