Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT/ Java nis me një tjetër rënie, çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

Sot, më 11 Dhjetor 2023, në tregun valutor ka pasur një tjetër rënie të monedhave kryesore të huaja, si dollar amerikan, euro dhe paundi britanik.

Dollari amerikan blihet me 93.9 lekë dhe shitet me 95.2 lekë.

Euro blihet me 101.2 lekë dhe shitet 102.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 106.5 lekë, ndërsa në shitje me 108 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.7 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69 lekë, ndërsa në shitje me 70.5 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH