Showbiz

"Janë forcë për të keqen", gazetarja e njohur kritikon ashpër familjen Kardashian: Kanë efekt të tmerrshëm

Shkruar nga Liberale

Gazetarja e njohur Megyn Kelly ka kritikuar Kardashianet për 'kotësinë e tyre të pakrahasueshme' dhe ka denoncuar familjen e reality TV si një 'forcë për të keqen'.

“Për shembull, vetëpromovimi jashtë kontrollit fokusohet tek egoja, klikimet, pëlqimet – ato janë jashtëzakonisht përgjegjës për këtë në shoqërinë tonë”, tha 51-vjeçarja në podcast-in e saj. “Ato nuk e bënë vetë, por më shumë se çdo tjetër, ato kanë pasur një efekt të tmerrshëm në atë korsi dhe unë i fajësoj ato!'

Kjo vjen pasi personazhi televiziv kritikoi Jennifer Lopez dhe Shakiran për shfaqjen e trupit të tyre gjatë performancës së tyre në pjesën e parë të Super Bowl.

Kelly kujtoi se kishte intervistuar familjen në emisionin 'Today' dhe i kishte pyetur: 'A jeni një forcë për të mirën apo një forcë për të keqen?'

Nëna e tre fëmijëve vazhdoi: “Unë nuk mendoj se kjo është e shëndetshme dhe kjo është ajo që kundërshtoj është si kotësia e tyre e neveritshme, e cila është përhapur si flakë në shoqërinë tonë. Kultura e selfieve është e neveritshme për mua".

Pesë vjet më parë Kelly mirëpriti Kim, Kourtney dhe Khloe Kardashian, si dhe Kendall dhe Kris Jenner, në emisionin Today për të diskutuar për 10-vjetorin e "Keeping Up With The Kardashians".

Ajo u përball me të ftuarit e saj: “Gratë do të thonë: “Kardashians janë të këqij, sepse fëmija im po shikon fotot e tyre dhe po shtyhet drejt qëllimeve sipërfaqësore që janë të paarritshme”. E thashë publikisht më parë, dua t'ju bëj këtë pyetje - jeni një forcë për të mirën apo një forcë për të keqen?'

Kim qeshi nga reagimi i ashpër dhe mbrojti shfaqjen e saj, duke thënë: "Unë mendoj se ne sinqerisht, përmes shfaqjes sonë, kemi treguar shumë gjëra më pozitive".

Ikona e kasetës së seksit argumentoi se kundërshtarët e serialit 'duan të fokusohen vetëm në: "Oh, ata janë sipërfaqësorë!" "Oh, ata janë të veshur me grim!"/Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1283281,1283283,1283280"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH