Aktualitet

Gjashtë persona të arrestuar në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Gjashtë persona të arrestuar në Tiranë

Gjashtë persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Tiranës, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale, të tilla si zotërim i lëndëve narkotike, drejtim i mjetit pa lejen përkatëse apo në gjendje të dehur.

Njoftimi i Policisë:

Arrestohen në flagrancë 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrrestimin në flagrancë të shtetasve :

A. Z., 24 vjeç dhe E. Ç., 23 vjeç, sepse gjatë kontrollit të mjeteve përkatëse me të cilin këta shtetas qarkullonin në kohë dhe vende të ndryshme, sherbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponjat” gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kanabis.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :

F. L., 41 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse;

K. H., 28 vjeç, G. B., 46 vjeç dhe J. B., 36 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjete përkase në gjendje të dehur.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH