Aktualitet

Gazeta Liberale: Si i kapi qeveria të gjithë pushtetet dhe opozita...

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale: Si i kapi qeveria të gjithë pushtetet dhe opozita...

Forumet UET/ Presidenti Meta shprehet se Shqipëria nuk i ka bërë detyrat e shtëpisë për të çelur negociatat me BE, ndërsa ishte i mendimit se çfarëdo vendimi të marrë Gjykata Kushtetuese, ajo nuk do  mundet t’i japë legjitimitet 30 qershorit.

Kreu u shtetit, gjatë bashkëbisedimit me studentët e ekselencës në UET, foli edhe për presione të jashtme nga faktorë që duan një Shqipëri të paqëndrueshme,  në një kohë kur  edhe Kosova është në bisedime me Serbinë.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH