Aktualitet

Ftesa e mazhorancës për shkarkimin e Metës, reagon PD

               Publikuar në : 13:08 - 07/05/21 liberale

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje Taulant Ballës, i cili në Kuvendin e Republikës ftoi kryetarin e selisë blu, Lulzim Basha, që t’i bashkohet iniciativës për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta.

Përmes një postimi në rrjetet sociale nga ana e Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi, thuhet se e vetmja gjë që duhet të merren palët në këto momente është sipas selisë blu “vjedhja më e madhe e votave në historinë e Shqipërisë”.

“Gjëja e vetme me të cilën duhet të merremi dhe sigurisht Taulant Balla nuk pranon të bëjë, është vjedhja më e madhe e votave në historinë e Shqipërisë. Rama-Doshi-Rakipi e çoi vendin tonë në një masakër masive elektorale dhe viktimë janë qytetarët shqiptarë. Detyra jonë është të qëndrojmë të vendosur dhe të luftojmë fort për kthimin e demokracisë në vend. Çdo çështje tjetër, synon që të shmang vëmendjen nga masakra elektorale Rama-Doshi-Rakipi, që është turpi i vetëm i Shqipërisë”, shkruan Bardhi në Twitter.

 

 

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back