Aktualitet

FOTOT/ Entuziazmi i qytetarëve fierakë në pritjen e Bashës provon domosdoshmërinë e ringritjes së shpejtë të një opozite të vërtetë!

Shkruar nga Liberale

Lulzim Basha ishte sot në Fier për të biseduar me qytetarë të zakonshëm rreth turit të tij, në Shqipëri.

Të lodhur nga politika e tranzicionit, të rinj, gra, burra, fëmijë dhe të moshuar dukej qartazi që shihnin ndryshimin te kryetari i PD-së, Lulzim Basha, teksa ndaleshin në rrugë duke i shprehur mbështetje maksimale.

Siç e provojnë edhe pamjet, kishte entuziazëm mes qytetarëve gjatë bashkëbisedimit me kreun e Partisë Demokratike.

“Çdo ditë pranë qytetarëve, në çdo qytet dhe fshat, për t’i dëgjuar ata nga afër problemet dhe sugjerimet e tyre, duke i’u ofruar alternativën tonë. Një politikë në shërbim të njerëzve”, tha Basha mes të tjerave krahas imazheve që publikoi gjatë takimeve në Fier.

“Në qytetin e Fierit u takova dhe bisedova me qytetarë dhe sipermarrës. Përkeqësimi i situatës ekonomike ka rritur emigracionin në Fier ashtu si në të gjithë vendin.”

“Shqetësimet e qytetarëve lidhen me çmimet e larta të ushqimeve, tarifave, naftës, gazit, energjisë. 1 në 3 familje nuk kanë mundësi të përdorin naftën, gazin apo energjinë elektrike për transport, ndriçim apo ngrohje gjatë dimrit duke e bërë edhe më të veshtirë situatën për mijëra familje.”

“Shqipëria më e varfëra në rajon, renditet ndër vendet më të korruptuara të botës. Vetëm afera e inceneratorëve, viktimë e së cilës është dhe Fieri, iu kushton shqiptarëve 430 milionë euro. Para të cilat vidhen, ndërkohë që qytetet tona mbulohen nga smogu, mbushen me plehra, sepse e gjitha është veçse një skemë mashtrimi, vjedhje dhe shfrytëzimi.”

“Prandaj lufta kundër korrupsionit është për Partia Demokratike e Shqipërisë prioriteti kryesore. Ne mbështesim dhe inkurajojmë SPAK-un ti shkojë deri në fund ndëshkimit të zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të korruptuar që po varfërojnë dhe zbrazin Shqipërinë” u shpreh Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH