Aktualitet

"Enigma si kryeministër" çel Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Enigma si kryeministër" çel Gazetën Liberale sot

Sipas rezultateve paraprake në zgjedhjet e Kosovës, “Vetëvendosja” e Albin Kurtit është fituese me 1 përqind të votave më shumë se LDK me të cilën mund të bëjë koalicion.

PDK kalon në opozitë pas 12 vitesh, ndërsa “Nisma” e Fatmir Limajt rrezikon hyrjen në Kuvend.

Nuk pritën deri në numërimin e kutisë së fundit, mbështetësit e Vetëvendosjes, për të hedhur fishekzjarrët e fitores në Prishtinë.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH