Arte

Eduart Grishaj flet për filmin "Sofia": Ka aktore serbe që flasin shqip

Shkruar nga Liberale
Eduart Grishaj flet për filmin "Sofia": Ka aktore serbe që

I ftuar në emisionin "Good Morning Albanians", regjisori Eduart Grishaj ka folur për filimin e tij "Sofia".

Ai u shpreh se, për herë të parë në një filmë shqiptar, ka aktore serbe që flasin shqip.

“Është një vajzë që vjen nga Serbia për të parë Shqipërinë dhe për të zbuluar rrënjët e Sofisë shqiptare që i kanë pas mbajtur të afërmit e saj. Filmi fillon në Beorgrad dhe fillon me ndeshjen Serbi-Shqipëri. Është një skenë që kemi xhiruar në Beograd që tregon se si serbët e kanë parë ndeshjen kur ishte droni. I gjithë filmi është me copëza ngjarjesh të vërteta. Jam regjisori i parë xhiroj në Serbi një film dhe që flitet shqip. Kam aktore serbe që flasin shqip. Ne e bëmë këtë në Beograd", tregoi ai, rreth filmit që do të shfaqet në 3 nëntor në kinema.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH