Aktualitet

Meta: E prita dhe e përcolla mikun si malësorët, deri tek dera!

Shkruar nga Liberale
Meta: E prita dhe e përcolla mikun si malësorët, deri tek dera!

Presidenti Ilir Meta priti sot në presidencë ish-presidentin Sali Berisha me të cilin folën për krizën politike dhe reformën në drejtësi.

Ajo që ra në sy ishte se ish-presidenti Berisha arriti në orën 12:00 fiks në Presidencë duke treguar përpikmërinë e tij.

Ishte vetë kreu i shtetit i cili e priti te dera dhe në përfundim të takimit të tyre ishte po ai që e përcolli duke bërë edhe batuta.

"Sipas traditës së malësorëve, e prita vetë mikun dhe e përcolla deri tek dera", u tha Meta mediave. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH