Aktualitet

"Dështim spektakolar"/ Spahia: QSUT, vatra më e madhe e Covid-19

Shkruar nga Liberale
"Dështim spektakolar"/ Spahia: QSUT, vatra më e madhe e

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka sulmuar qeverinë në lidhje me menazhimin e Covid-19, duke thënë se propaganda po fsheh të vërtetën.

Sipas tij, QSUT është vatra më e madhe e koronavirusit në vend dhe se numrat e bërë publike nga Minisria e Shëndetësisë, ditën e sotme, janë prej kontakteve të të prekur në QSUT dhe Senatorium.

"Rritja e numrit të të infektuarve, përfshi personelin shëndetësor, është treguesi më kokëfortë i keqmenaxhimit nga qeveria, e cila kujdeset vetëm për një fasadë të rreme", shkruan Bardhi.

Postimi i plotë

E turpshme propaganda se grumbullimet masive qenkan shkaku kryesor i rritjes së numrit të të infektuarve!!! E pështirë që kjo propagandë vihet në gojën e atyre që i thonë vetes profesionistë. Ajo që, për turpin e tyre, fshehin militantet profesioniste të Edi Ramës është se rastet e të infektuarve të Tiranës, të publikuar sot, i takojnë kontakteve të prekur në QSUT dhe Senatorium.

QSUT është sot vatra më e madhe e infeksionit në vend, pavarësisht se Edi Rama dhe Ogerta Manastirliu vazhdojnë të heshtin për këtë dështim spektakolar.

Rritja e numrit të të infektuarve, përfshi personelin shëndetësor, është treguesi më kokëfortë i keqmenaxhimit nga qeveria, e cila kujdeset vetëm për një fasadë të rreme.

Qytetarët nuk mund të mbahen në asnjë rast përgjegjës pse kanë ushtruar të drejtën kushtetuese për t’u mbledhur.

Rritja e numrit të të infektuarve është dështimi direkt i kryeministrit të varfërimit të shqiptarëve.

Ai që vjedh shqiptarët edhe tek maskat për mjekët dhe letrat higjenike për të sëmurët me COVID, nuk e ka problem të gënjejë edhe kur është direkt fajtor. Çdo ditë me Edi Ramën kryeministër është fatkeqësi për këtë vend.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH