Aktualitet

Delegacioni nga Senati Amerikan dhe ambasadorja Yuri Kim mbërrijnë në PD për të takuar Bashën

Shkruar nga Liberale
Delegacioni nga Senati Amerikan dhe ambasadorja Yuri Kim mbërrijnë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë këtë pasdite një takim me një delegacion nga Senati Amerikan. Rreth orës 15:20 delegacioni amerikan ka mbërritur në selinë e PD, i kryesuar nga ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim.

Ka qenë nënkryetarja e PD Jorida Tabaku ajo që i ka pritur nga jashtë selisë e më pas e ka shoqëruar ambasadoren Kim dhe delegacionin amerikan në PD.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri 12345678PreviousNext

Mësohet se në takim me kryedemokratin Basha do të jenë disa zyrtarë të Senatit Amerikan, si dhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH