Aktualitet

Dalin emrat e 24 drejtuesve të rinj të burgjeve

Shkruar nga Liberale
Dalin emrat e 24 drejtuesve të rinj të burgjeve

Emrat e shefave të policisë në burgje, marrin detyrën 24 drejtuesit që do të aplikojnë sistemin '41 bis'

Pas furtunës në burgje, kanë dalë emrat e 24 drejtuesve të rinj si shefa policie në burgjeve. Sipas Report TV, prej pak ditësh ata kanë marrë detyrën për të vënë në zbatim masat shtesë për sigurinë në burgje dhe zbatimin e ‘‘bis 41‘‘.

Këta efektiv i janë nënshtruar një kontrolli paraprak në lidhje me pastërtinë e figurës, pasurisë dhe anës profesionale dhe zëvendësojnë ish kolegët e tyre të larguar për shkak të rezultateve të dobëta në punë.

N/r IEVP Shef policie

1 Burrel- Kadri Koxha

2 Ali Demi -Mimoza Rumano

3 Kukës -Mentor Rada

4 Tepelenë -Het’hem Llapi

5 Krujë- Lulzim Haxhia

6 Sarandë- Artur Musta

7 Kavajë- Mina Velo

8 Fier- Bashkim Meçe

9 Berat -Ilia Papa

10 Korçë -Altin Gusho

11 Tropojë- Selim Selimaj

12 Peqin- Hysni Ndreu

13 Spitali Burgjeve -Elona Prespa

14 Jordan Misja- Nikolin Gjonpali

15 Shkodër- Tofik Sinani

16 Lezhë- Zydi Katroshi

17 Vlorë- Lefter Shehu

18 Durrës- Gëzim Gjoni

19 Lushnjë- Syrja Malasi

20 Fushë Krujë- Fatos Dosti

21 Vaqarr -Agim Tafaj

22 Elbasan- Fatjom Sadiku

23 Mine Peza -Ferdinand Preçi

24 Rrogozhinë- Fatmir Kacelli

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH