Aktualitet

"Bye-bye!", këshilltari i Erdogan tallet me mediat botërore që e nxirrnin presidentin humbës të zgjedhjeve

Shkruar nga Liberale
"Bye-bye!", këshilltari i Erdogan tallet me mediat botërore
Me një humor ironik, këshilltari i presidentitn turk Erdogan, Ibrahim Kalin u “përgjigj” përmes Twitter mediave ndërkombëtare që ishin kundër Tajip Erdoganit, të cilat parashikonin humbjen e tij në zgjedhjet e së dielës. Në veçanti, këshilltari i presidentit turk prezantoi një “kompozim” të revistave të njohura, si Economist, Der Spiegel dhe Le Point, të cilat kishin... kopertina kundër Erdoganit dhe i shoqëronte me togfjalëshin “bye-bye "! Erdogan doli fitues në zgjedhjet e 14 majit, por megjithatë ai nuk arriti të marrë mandatin tjetër për president, kjo për shkak se nuk mori mbi 50% të votave. Më 28 maj ai do të përballet në balotazh me kundërshtarin e tij të opozitës, Kemal Kılıçdaroğlu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH