Kosova

Vëllai i Liridonës takon nipërit në Suedi, zbulohet kërkesa e dy fëmijëve të mitur

Shkruar nga Liberale
Vëllai i Liridonës takon nipërit në Suedi, zbulohet

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi ka udhëtuar drejt Suedisë, ku pas një kohe të gjatë ka mundur të takojë dy fëmijët e motrës së tij të ndjerë.

Ai ka postuar një fotografi në Facebook me fëmijët që ndodhen nën kujdesin social në Suedi, ku shkruan se ata kishin vetëm një kërkesë, të vinin në Kosovë për t’i dërguar lule nënës.

“Sot i takova nipat Dionin dhe Diarin, fëmijët e Liridonës tonë, pas disa muajsh dhe pas një ngjarje tragjike që do t’i përcjellë tërë jetën. U përqafuam gjatë. Ata e patën vetëm një kërkesë: a mundemi me ardhë në Kosovë me dërgu lule te varri i nënës? Falënderojmë shërbimet sociale në Suedi për kujdesin profesional”, ka shkruar ai.

Liridona Ademaj-Murseli është vrarë mbrëmjen e 29 nëntorit 2023, teksa shkonte në shtëpi bashkë me bashkëshortin dhe fëmijët. Bashkëshorti i saj, Naim Murseli ndodhet pas krimit në paraburgim si organizator i kësaj vrasje bashkë me  Granit Plavën e Kushtrim Kokallën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH