Kosova

Qytetari bën gjestin e bukur/ Gjen 10 mijë euro dhe i dorëzon në polici (Detaje)

Shkruar nga Liberale

Qytetari bën gjestin e bukur/ Gjen 10 mijë euro dhe i dorëzon

Në njoftimin e bërë nga policia thuhet se më datën 7 prill, derisa zyrtarët policorë të Stacionit Policor në Rahovec, ishin duke trajtuar ankesën e një qytetari për humbjen e një shume parash, në vlerë prej 10 mijë euro, ishte paraqitur zoti Himaj nga fshati Gexhë i cili kishte gjetur këto para dhe të njëjtat i ka dorëzuar.

“Paratë e gjetura i janë kthyer pronarit. Zoti Himaj përveç që ka treguar një veprim ndershmërie, ky akt reflekton edhe besimin ndaj Policisë së Kosovës”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH