Bota

Izraeli vret komandantin e lartë të Hezbollah në Liban

Shkruar nga Liberale

Izraeli vret komandantin e lartë të Hezbollah në Liban

Ushtria izraelite njoftoi se kishte vrarë terroristin Qassem Saqlawi, në një bastisje në Tyre, Liban.

Këtë e bëri të ditur zëdhënësi ushtarak, sipas të cilit Saqlawi ishte “përgjegjës për planifikimin dhe ekzekutimin e sulmeve të shumta me raketa kundër Izraelit.

Në përgjigje, ushtria goditi një vend nisjeje në zonën Ramyeh të Libanit jugor.

Poll
SHQIPENGLISH