Globi

Zjarr në një burg të Milanos, 4 të dënuar nisen me urgjencë në spital pas problemeve me frymëmarrjen

Shkruar nga Liberale

Zjarr në një burg të Milanos, 4 të dënuar nisen me

Një zjarr ka rënë në një burg të Milanos, duke shkaktuar panik tek të burgosurit.

TGcom24 shkruan se zjarri ka rënë brenda burgut San Vittore, ndërsa katër persona raportohet të kenë shfaqur probleme me frymëmarrjen.

Zjarri ka rënë në orën 23:00 të së dielës. Ndërhynë forcat e policisë së burgjeve dhe zjarrfikësit, puna e të cilëve, mes shuarjes së flakëve dhe ajrosjes së dhomave, zgjati rreth gjashtë orë.

Poll
SHQIPENGLISH