Kryesore

Bie avioni me 107 persona në bord në Pakistan

               Publikuar në : 14:29 - 22/05/20 liberale

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit.

“Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit”, tha Abdul Sattar Khokhar, zëdhënësi i autoritetit të aviacionit në Pakistan, sipas BBC.

Shërbimet e emergjencës kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, ndërsa raportohet edhe për disa shtëpi të dëmtuara./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back