Aktualitet

Banorët e ish-konvikteve të komunales po kalojnë netët jashtë

Shkruar nga Liberale
Banorët e ish-konvikteve të komunales po kalojnë netët

Banorët e ish-konvikteve të shkollës komunale në Tiranë kanë boshatisur banesat e tyre dhe po qëndrojnë në oborr.

Mbrëmjet dhe netët e ftohura i kalojnë me flakët e zjarrit, dikush ulur mbi një stol e të tjerë në këmbë.

Shtëpitë e tyre janë bërë të pabanueshme nga tërmeti, por akush nuk ka shkuar deri më tani për ti verifikuar nëse janë të sigurta apo jo këto banesa.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH