Aktualitet

Aksidentohet punëtori në minierën e Bulqizës, niset me urgjencë në spital

Shkruar nga Liberale
Aksidentohet punëtori në minierën e Bulqizës, niset me

Një punëtor është aksidentuar mesditën e sotme në një galeri minerare në  Bulqizë.

31-vjeçari me inicialet E. P ishte duke kontrolluar frontin e punës, në një galeri minerare në qytetin e Bulqizës, ku dyshohet se aksidentalisht është rrëzuar dhe ka pësuar dëmtime të lehta në trup.

I riu është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore, ndërsa mjekët kanë konstatuar se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH