Showbiz

Adele rrëfen se si hoqi dorë nga alkooli tre muaj më parë

Shkruar nga Liberale
Adele rrëfen se si hoqi dorë nga alkooli tre muaj më parë

Adele zbuloi se ka ndaluar së piri alkool prej tre muajsh e gjysmë, ndërsa fliste në shfaqjen e saj në Vegas këtë fundjavë. Ajo tha se vuante nga çrregullimi i personalitetit kufitar (BPD), një çrregullim mendor që karakterizohet nga një model i paqëndrueshmërisë emocionale, sjelljeve impulsive, imazhit të shtrembëruar për veten dhe marrëdhënieve të paqëndrueshme, kur ishte në të 20-at e saj. Alkoolizmi është një çrregullim që është i zakonshëm tek njerëzit me BPD.

Adel pranoi se i dukej ‘e mërzitshme’ të ishte esëll dhe se i mungon alkooli. 35 vjeçarja tha: “Unë ndalova së piri ndoshta tre muaj e gjysmë më parë. Është e mërzitshëm. Dua të them, kam vuajtur nga BPD shumicën e të njëzetave të mia, por më mungon kaq shumë. E ndërpreva kafeinën.”

Duke folur me një fanse që pinte gjatë gjithë ditës, ajo shtoi: ‘Kështu që shijo uiski të thartë. Unë jam shumë, shumë xheloz.’

Në mars, Adele zbuloi se një herë kishte pirë katër shishe verë para drekës gjatë Covid-19. Ajo po mbante një gotë verë në skenë në Las Vegas ndërsa bënte rrëfimin. Sipas ‘Daily Star’, ajo u tha fansave të shtunën mbrëma: ‘Më kujtohet kur erdha këtu gjatë Covid, në mbyllje, ishte ora 11 e mëngjesit dhe piva katër shishe verë. Unë thashë në vitin 2020 se doja të publikoja albumin tim. Dhe ne të gjithë ishim në shtëpi vetëm, të dehur.’

Në shkurt të vitit 2022, Adele u pa e dehur duke qarë pasi kishte pirë shumë në një bar homoseksualësh në Londër, kërceu në skenë përpara balerinëve topless, u rrëzua…

Por pavarësisht se ka kohë që nuk pi alkool, Adele po planifikon një javë pushim mes shfaqjeve të saj në Vegas për hir të djalit të saj Angelo, i cili të enjten mbush 11 vjeç. Është një ndryshim i shpejtë i jetës për këngëtaren, e cila pranon se shumica e javëve në mes të shfaqjeve janë ‘të mërzitshme’, duke qenë shpesh e izoluar në rezidencën e saj në LA.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH