Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT/ Çfarë po ndodh sot me tregun valutor? Ja me sa po blihen dhe shiten monedhat e huaja

Shkruar nga Liberale

Pas një rënie drastike në fillim të muajit monedhat e huaja, kryesisht Euro dhe Dollari, kanë fituar një farë stabiliteti gjatë javës së fundit.

Ditën e sotme, më 16 Dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.8 lekë dhe shitet me 95.4 lekë.

Euro blihet me 102.8 lekë dhe shitet 104.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108 lekë, ndërsa në shitje me 109.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 119.2 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë, ndërsa në shitje me 71.5 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH