Globi

26 vjeçarja ndërron jetë para prindërve të saj, një muaj më parë kishte thyer njërën këmbë

Shkruar nga Liberale

Të afërmit e saj po mbajnë zi për të renë, që kishte ëndërruar të udhëtonte nëpër botë pasi vdiq papritur teksa luante letra me prindërit e saj në një darkë familjare.

Gruaja nga Brisbane, Australi, Daniella Jade Duchatel, 26 vjeçe, pësoi arrest kardiak në shtëpinë e prindërve të saj të dielën mbrëma.

Nëna e sa , Kay u përpoq t'i jepte vajzës së saj CPR pasi ajo u rrëzua, por fatkeqësisht nuk ishte në gjendje të bënte asgjë për punonjësen e re të administratës australiane.

Vdekja tronditëse e 26-vjeçares erdhi vetëm një muaj pasi ajo theu këmbën, duke këputur disa ligamente, ndërsa po kthehej në shtëpi nga një takim me miqtë.

Ajo mbante të lidhur njërën këmbë gjatë operacionit urgjent dhe po shërohej në shtëpinë e prindërve të saj kur pësoi arrestit kardiak.

Mjekët thanë se pas operacionit është formuar një mpiksje gjaku që ka shkuar deri në mushkëritë e 26-vjeçares dhe ka shkaktuar një emboli pulmonare.

Familja është në pritje të rezultateve të autopsisë për të konfirmuar shkakun e vdekjes. Zonja Duchatel njoftoi vdekjen tragjike të vajzës së saj në Facebook të martën.

“Me pikëllimin më të madh ju njoftoj të gjithëve se vajza jonë Daniella Jade Duchatel ndërroi jetë paqësisht mbrëmë”, ka shkruar ajo. “Ne do t'ju informojmë të gjithëve me detajet e varrimit në ditët në vijim. Ju lutemi na jepni pak kohë për të përjetuar dhimbjen e humbjes sonë.

Mbi 15,000 dollarë të mbledhura për familjen e saj në GoFundMe. Vetëm disa muaj para vdekjes së saj shokuese, zonja Duchatel njoftoi se më në fund kishte kursyer mjaftueshëm para për të blerë banesën e saj në Brisbane. /Liberale.al/

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH