Aktualitet

Zjarri në Livinë, digjen varrezat dhe tre banesa

Shkruar nga Liberale
Zjarri në Livinë, digjen varrezat dhe tre banesa

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat me ullinj në fshatin Livinë të Finiqit.

Mësohet se si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa dhe varrezat, ndërsa rrezikohet edhe pjesa tjetër e fshatit. Në vendngjarje ndodhen zjarrfikëset e Finiqit, Delvinës dhe Sarandës.

Ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit, teksa për shuarjen e tij janë angazhuar të gjithë banorët e fshatit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH