Aktualitet

Zbulohet një tjetër varr masiv në Kiev

Shkruar nga Liberale

Sipas këshilltarit të Presidentit Zelensky, Mykhailo Podolyank, viktimat janë civilë ndërsa sipas tij kanë shenja të dukshme torture në trup ku dukshin thonj të shkulur dhe duar të lidhura.

Por Podolyak shton se: "Sa nga këto krime ka tani në territoret e pushtuara? Rusia ka zgjedhur rrugën e terrorit popullsinë civile”.

Por gjithashtu në Bucha u gjetën 400 trupa të pajetë të civilëve.  Për këtë rast kanë nisur një hetim, por ende nuk i dihet se në cilën pikë janë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH