Aktualitet

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja në Krujë: Bilbil dhe Jashar Maja kryetarë të grupseksionit të PD-së

Shkruar nga Liberale
Zbardhen detaje të reja nga ngjarja në Krujë: Bilbil dhe Jashar

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Krujë, ku Bilbil dhe Jashar Maja u dhunuan brutalisht nga anëtarë të fisit Rraja.

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa ka reaguar për ngjarjen, zbulon se Bilbil dhe Jashar Maja janë kryetarë të grupseksionit të Partisë Demokratike në Borizanë.

Sipas policisë, sherri mes dy fiseve ndodhi pas konfliktit për guroren që administrohej nga Rrajat, dhe që Majave u kishte sjellë probleme, pasi shpërthimet që bëheshin aty, u kishin prishur shtëpinë, që ndodhej vetëm 100 metra larg.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH