Globi

VIDEO: Nxirret i gjallë nga rrënojat e tërmetit, momenti kur djali i vogël luan me ekipet e shpëtimit

Shkruar nga Liberale
VIDEO: Nxirret i gjallë nga rrënojat e tërmetit, momenti kur

Grupi i vullnetarëve që po ndihmojnë të mbijetuarit nga tërmeti në Siri, kanë publikuar një video emocionuese të një fëmije që u shpëtua nga rrënojat.

I vogli buzëqesh menjëherë pasi nxirret nga gërmadhat dhe fillon të luajë me ekipin e shpëtimit që nuk i kursen brohoritjet dhe përqafimet.

Një tërmet tragjik goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar sipas të dhënave më të fundit mbi 11 mijë viktima dhe mijëra të plagosur, numër që vijon të rritet.

Ekipet e emergjencave vazhdojnë punën për nxjerrjen e personave që ndodhen nën rrënoja.

https://youtu.be/t_ljqOyO3L8?t=4

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH