Globi

Ukrainasit krijojnë një mantel të padukshëm për mbrojtje nga kamerat e dronët rusë

Shkruar nga Liberale
Ukrainasit krijojnë një mantel të padukshëm për

Ukraina, në bazë të platformës koordinative Brave1, ka zhvilluar super mbrojtje kundër imazherëve termikë dhe dronëve rusë me kamera termike.

Shpikja është kompakte dhe e lehtë; peshon deri në 2.5 kg. Ka mbrojtje të lartë kundër shiut dhe bores.

Përveç kësaj, manteli nuk digjet dhe mbron nga temperaturat e larta. Mostrat tashmë janë testuar me sukses në terren.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH