Globi

U maskua si manekin dhe vodhi bizhuteri të shtrenjta në dyqan, e pëson keq 22-vjeçari

Shkruar nga Liberale
U maskua si manekin dhe vodhi bizhuteri të shtrenjta në dyqan, e

Një burrë është akuzuar se është paraqitur si "manekin" në një vitrinë të Varshavës për të vjedhur bizhuteri pas mbylljes së dyqanit.

22-vjeçari u fotografua duke qëndruar në këmbë dhe duke mbajtur një çantë në një vitrinë të dyqanit.

Policia tha se i akuzuari shkoi për vjedhur në departamente të ndryshme, përpara se të vendosej në një stendë bizhuterish.

Burri akuzohet gjithashtu se ka vjedhur sende me vlerë nga një qendër tregtare në Varshavë.  Tashmë i riu është akuzuar për vjedhje dhe rrezikon deri në 10 vite burg.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH